Strukovni kurikulum za stjecanje kvalifikacije tehničar posluživanja (321016)

Eksperimentalni program!

Obrazovni sektor - Turizam i ugostiteljstvo

Trajanje programa - 4 godine

Opis programa

Planira, organizira, priprema i vodi cjelokupno poslovanje poslužnog dijela ugostiteljskog objekta, prezentira i nudi jela, pića i napitke te poznaje sve postupke njihove pripreme. Samostalno sastavlja ponude jela, pića i napitaka s obzirom da posjeduje znanja o hrvatskoj nacionalnoj kuhinji i o ostalim svjetskim kuhinjama, te suvremenim trendovima, prigotovljava jela pred stolom gosta, priprema barske mješavine te napitke i napitke na bazi kave. Sljubljuje vina s raznim vrstama jela. Organizira i vodi jednostavna i prigodna događanja te catering. Primjenjuje informatička znanja u praćenju poslovnih podataka, obavljanju svakodnevnih poslova, te istraživanju zadovoljstva gosta uslužnim dijelom ugostiteljskog objekta.

Popis zdravstvenih zahtjeva

Uredan vid, sposobnost raspoznavanja osnovnih boja, uredan sluh, sposobnost funkcionalnog glasovno-jezično-govornog izražavanja u svrhu uspostavljanja komunikacije, uredan njuh, uredna funkcija mišićno-koštanog sustava, uredna funkcija dišnog sustava, uredna funkcija srčano-žilnog sustava, uredna funkcija kože na šakama i podlakticama, uredno kognitivno i emocionalno funkcioniranje.

Posebni uvjeti

Potvrda nadležnog školskog liječnika o zdravstvenoj sposobnosti učenika za program.

Posebnosti programa

- inovativan pristup obrazovanju
- modularna nastava
- nadogradnja vještine posluživanja (sommelijerstvo, baristi, enologija, nutricionizam...)