> O školi  > Knjižnica

Knjižnica Trgovačko-ugostiteljske škole

Kako se obično misli, što može biti zanimljivo u mnoštvu knjiga? Ništa osobito. Prva učenička asocijacija je učenje, čitanje ne baš zanimljive lektire i mnoštvo drugih školskih obaveza. Međutim, kad se malo bolje zaviri u taj prostor nađe se koječega zanimljivoga.
            U školskoj knjižnici moguće je čitati najnovije brojeve raznih stručnih ili manje stručnih časopisa. Iako je knjižnica nova, ipak se u njoj mogu zadovoljiti potrebe za literaturom, osobito kad se pišu maturalne radnje.
            Da ne trošimo prostor, najjednostavnije je pozvati sve učenike da dođu i sami se uvjere.

Otkako smo se doselili u ove prostore (1998.) iz Ekonomsko-turističke škole, radi se na popunjavanju i izgradnji knjižničnog fonda. Znajući da smo došli u ovu školu skoro bez ijedne knjige i da smo u ovih desetak godina došli do svega ovoga što imamo, mislim da možemo biti zadovoljni. Sustavno izgrađujemo referentnu zbirku, s ljubavlju skupljamo sve za zavičajnu i dosta pažnje posvećujemo lektirnim naslovima.

U planu nam je umrežavanje naše knjižnice s ostalima i uvođenje bar-kod čitača. Na taj bismo način osuvremenili knjižnično poslovanje i skratili korisnicima (učenicima i profesorima) čekanje za vrijeme kratkih odmora.

U skorijoj budućnosti planirano je preseliti knjižnicu u uređeni tavanski prostor gdje bismo imali duplo više mjesta, mogućnost korištenja većeg broja računala i ostale opreme. Na taj način rad u nastavi i knjižnici bi bio značajno kvalitetniji i suvremeniji.

U školskoj knjižnici od samog početka radi dipl. knjižničarka Marina Mendek. Osim u knjižnici, radi i u nastavi hrvatskog jezika.
Rođena je u Karlovcu, završila Gimnaziju, diplomirala kroatistiku na Filozofskom fakultetu u Zagrebu i nakon toga bibliotekarstvo.

Knjižnični fond
2 900 knjiga
10 periodika
AV građa

Smještaj
Zgrada C (gdje je ravnateljica i tajništvo), na katu – vrata iza ormara.

Radno vrijeme

Ponedjeljak                                            utorak         - u ugostiteljskoj smjeni
Srijeda         - u smjeni prodavača i         četvrtak    (konobari, kuhari, hotelijeri)
Petak              komercijalista