MREŽA KOM5ENTNOSTI

U Aquatici održana međukonferencija projekta Mreža kom5entnosti!

Autor: Administrator , 26. 10. 2022.

Primorsko-goranska županija je u utorak, 25. listopada 2022. g. u Javnoj ustanovi Aquatika - Slatkovodni akvarij Karlovac, u suradnji s Ugostiteljskom školom Opatija i Javnom ustanovom Regionalnom razvojnom agencijom Primorsko-goranske županije, organizirala međukonferenciju projekta MREŽA KOM5ENTNOSTI. Cilj konferencije bio je predstavljanje dosadašnjih aktivnosti te očekivanih rezultata projekta kojim je planirano stvaranje prostorno tehničkih uvjeta za rad Regionalnog centra kompetentnosti Ugostiteljske škole Opatija kao i partnerskih ustanova od kojih je jedna i Trgovačko-ugostiteljska škola, Karlovac. Svrha ulaganja u infrastrukturu i opremu poboljšanje je učenja temeljenog na radu te stjecanje znanja i vještina koji su potrebni za tržište rada u podsektoru turizma i ugostiteljstva.

I županica Karlovačke županije Martina Furdek Hajdin i župan Primorsko-goranske županije Zlatko Komadina u svojim izlaganjima istaknuli su odličnu suradnju dviju županija na ovom projektu, posebno naglasivši važnost projekta za unapređenje strukovnog obrazovanja. Županica je naglasila kako je projekt iznimno važan i za Karlovačku povijesnu jezgru Zvijezdu, jer se kroz projekt izvode radovi na rekonstrukciji zgrade Oružane, u kojoj će biti smješteni novi, suvremeno opremljeni kabineti i praktikumi Trgovačko-ugostiteljske škole, Karlovac. Osim za sektor turizma i ugostiteljstva, u Oružani će biti smješteni i Regionalni centri kompetentnosti za još dva podsektora: elektrotehnike i računalstva te strojarstva. Okupljenima su se još obratili: Edita Stilin, pročelnica Upravnog odjela za odgoj i obrazovanje Primorsko-goranske županija, Sibila Roth, ravnateljica Ugostiteljske škole Opatija te Vladimir Kramarić, načelnik Sektora za pripremu i provedbu projekata u područjima jačanja gospodarstva i konkurentnosti te društvene infrastrukture Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije.

Svoj osvrt na važnost sektora ugostiteljstva i turizma za budući razvoj Primorsko-goranske županije iznio je ravnatelj Javne ustanove "Regionalne razvojne agencije Primorsko-goranske županije" g. Vedran Kružić, dok je sam projekt predstavio g. Tomislav Kandžija, voditelj Odsjeka za pripremu i provedbu EU projekata Javna ustanova "Regionalne razvojne agencije Primorsko-goranske
županije".

Međukonferenciji su prisustvovali brojni ugledni gosti, među ostalima, državna tajnica u Ministarstvu regionalnog razvoja i fondova Europske unije gđa Spomenka Đurić, Ministarstvo znanosti i obrazovanja predstavljale su ravnateljica Uprave za odgoj i obrazovanje gđa. Vesna Šerepac i načelnica Sektora za srednjoškolski odgoj i obrazovanje i obrazovanje odraslih Ivana Pilko Čunčić, prisutan je bio i ravnatelj Javne ustanove Razvojne agencija Karlovačke županije g. Vilko Klasan, ravnatelji partnerskih škola i brojni drugi gosti.

Na kraju konferencije sudionici su obišli radove na zgradi Oružane u kojoj će biti smješteni Regionalni centri kompetentnosti Karlovačke županije.