MREŽA KOM5ENTNOSTI

Održana početna konferencija projekta MREŽA KOM5ENTNOSTI!

Autor: Administrator , 4. 12. 2020.

U Hotelu Milenij u Opatiji, danas je, uz pridržavanje svih epidemioloških preporuka, fizički i online preko platforme Zoom, održana Početna konferencija projekta MREŽA KOM5ENTNOSTI. Konferenciji, koju je organizirala Primorsko-goranska županija u suradnji s Ugostiteljskom školom Opatija i Javnom ustanovom Regionalnom razvojnom agencijom Primorsko-goranske županije, iz Karlovačke županije prisustvovali su zamjenica župana gđa Vesna Hajsan Dolinar i ravnatelj Trgovačko-ugostiteljske škole, Karlovac g. Damir Pleša. Cilj konferencije bio je predstavljanje projektnih aktivnosti i očekivanih rezultata projekta MREŽA KOM5ENTNOSTI.

Projektom MREŽA KOM5ENTNOSTI planirano je stvaranje prostorno-tehničkih uvjeta za rad kroz ulaganje u infrastrukturu i opremu sa svrhom poboljšanja učenja temeljenog na radu, stjecanje znanja i vještina potrebnih za tržište rada, te poboljšanje kvalitete obrazovanja i osposobljavanja učenika i odgojno-obrazovnih radnika u ustanovama za strukovno obrazovanje sa svrhom stvaranja suvremenog, relevantnog i na gospodarstvu utemeljenog obrazovanja i osposobljavanja u podsektoru turizma i ugostiteljstva. Ukupna vrijednost projekta iznosi 31.391.735,36 HRK, prihvatljivi troškovi iznose 31.384.735,36 HRK, dok dodijeljena bespovratna sredstva iznose 29.999.899,81 HRK. Trgovačko-ugostiteljskoj školi, Karlovac će, kao jednom od partnera na projektu, pripasti iznos od 10.016.774,45 HRK bespovratnih sredstava, dok će preostali potrebni dio u visini od 1.384.835,55 HRK biti osiguran iz vlastitih i županijskih sredstava.

Župan Primorsko-goranske županije g. Zlatko Komadina zahvalio je svima koji su dali svoj doprinos istaknuvši zadovoljstvo što je u Projektu prepoznata važnost strukovnog obrazovanja i unapređenje znanja. Svoje zadovoljstvo što je jedan od imenovanih centara kompetentnosti iz grada koji je kolijevka hrvatskog turizma, istaknula je i državna tajnica Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije gđa Spomenka Đurić.  Zamjenica župana Karlovačke županije gđa Vesna Hajsan Dolinar zahvalila se Primorsko-goranskoj županiji, Ugostiteljskoj školi Opatija i Javnoj ustanovi Regionalnoj razvojnoj agenciji Primorsko-goranske županije na dosadašnjoj uspješnoj suradnji i partnerstvu, izrazivši nadu u jednako uspješan nastavak suradnje. Konferenciji su još prisustvovali ravnatelj Javne ustanove Regionalne razvojne agencije Primorsko-goranske županije g. Vedran Kružić, ravnateljica Ugostiteljske škole Opatija gđa Sibila Roth, te predstavnici ostalih partnerskih organizacija.