U Opatiji potpisan ugovor za dodjelu bespovratnih sredstava za Regionalni centar kompetentnosti u sektoru turizma i ugostiteljstva

Autor: Administrator , 9. 6. 2020.

Ministar turizma Gari Cappelli danas je u Ugostiteljskoj školi Opatija, s ravnateljicom škole Sibilom Roth, potpisao Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za Regionalni centar kompetentnosti u sektoru turizma i ugostiteljstva u vrijednosti 58.683.119,88 HRK. Projekt pod nazivom „RCK RECEPT – Regionalni centar profesija u turizmu", financira se 85% sredstvima iz Europskog socijalnog fonda u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020., dok je obavezni udio nacionalnog sufinanciranja od 15% osiguralo Ministarstvo turizma iz Državnog proračuna. Među partnerima Ugostiteljskoj školi Opatija na ovom projektu, nalaze se i Hotel Europa iz Karlovca i Trgovačko-ugostiteljska škola, Karlovac.

Potpisivanju ugovora prisustvovali su: voditeljica Službe za jačanje ljudskih potencijala kroz provedbu programa i projekata Europske unije pri Ministarstvu turizma Jelena Pavičić, zamjenica župana Primorsko-goranske županije Marina Medarić, gradonačelnik Grada Opatije Ivo Dujmić, državna tajnica u ministarstvu rada i mirovinskog sustava Majda Burić, pročelnica upravnog odjela za odgoj i obrazovanje Primorsko-goranske županije Edita Stilin, svi čelnici ustanova koje su partneri na projektu, uključujući Marijanu Lemić direktoricu Hotela Europa i ravnatelja Trgovačko-ugostiteljske škole, Karlovac Damira Plešu. Od ukupnog iznosa, financijski dio koji će pripasti Školi iznosi približno 12,2 milijuna kuna.

U svom obraćanju prisutnima, ravnateljica škole Sibila Roth se zahvalila svim partnerima, istaknuvši između ostalih i Trgovačko-ugostiteljsku školu iz Karlovca, dok se zamjenica župana Primorsko-goranske županije Marina Medarić zahvalila na kooperativnosti i suradnji Karlovačkoj županiji.