Na terasi školskog praktikuma „Pod starimi krovovi“ održan jubilarni 20. Junior barmen cup

Autor: Administrator , 8. 6. 2019.

U petak 7. lipnja 2019. g. Trgovačko-ugostiteljska škola, Karlovac organizirala je, već tradicionalni, ove godine jubilarni, 20. Junior barmen cup, natjecanje mladih barmena u dvije discipline: klasična priprema duge barske mješavine i slobodan stil. Ukupno 26 natjecatelja predstavljalo je 14 škola iz isto toliko gradova iz gotovo svih dijelova Republike Hrvatske.

Kontinentalni dio Hrvatske predstavljali su natjecatelji iz Osijeka, Đakova, Virovitice, Preloga, Siska, Velike Gorice, Zagreba, Karlovca i Topuskog, Istru i Kvarner zastupale su škole iz Pule i sa otoka Raba, dok su Dalmaciju predstavljale škole iz Splita, Sinja i sa otoka Visa. U posljednji trenutak nastup je otkazala škola iz Korenice.

Prije samog početka natjecanja, prisutnim natjecateljima i posjetiteljima, prigodno su se obratili ravnatelj Škole g. Damir Pleša i u ime osnivača Škole, Karlovačke županije, pročelnica Upravnog odjela za školstvo gđa. Marija Medić. Na samom natjecanju, koje je otvorila viša stručna savjetnica za turizam i ugostiteljstvo pri Agenciji za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih gđa. Monika Belle, svi natjecatelji su pokazali zavidno umijeće, za što ih je brojna publika nagradila burnim pljeskom. Natjecatelji su uz pića koja je ocjenjivao stručni žiri pripremali i pića koja su podijeljena okupljenim posjetiteljima.

Nakon završetka natjecanja prigodna priznanja najuspješnijim natjecateljima uručio je ravnatelj Škole g. Damir Pleša, nakon čega se nastavilo druženje učenika, mentora, ravnatelja i ostalih uzvanika u školskom praktikumu „Pod starimi krovovi“.

Dodajmo još da je u prijepodnevnim satima u prostoru Škole održan stručni skup iz Kataloga stručnog usavršavanja strukovnih nastavnika u sektoru Turizma i ugostiteljstva Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih.