Dan otvorenih vrata

Autor: Administrator , 30. 4. 2019.

U četvrtak, 2. svibnja 2019. g. u vremenu od 9:30 do 15 h u Trgovačko-ugostiteljskoj školi, Karlovac organiziramo Dan otvorenih vrata. Namjera nam je na zanimljiv i kreativan način, raznim radionicama, predavanjima i demostracijama, upoznati širu javnost sa Školom i programima u kojima obrazujemo učenike.

U prošlih godinu dana, brojnim medijskim aktivnostima, nastojali smo detaljnije upoznati zainteresiranu javnost sa svim onim što u Školi radimo. Od 10. travnja 2018. g. započeli smo s provođenjem 1.400.093,17 kn vrijednog projekta Gastro majstori čija svrha je povećanje zapošljivosti ranjivih skupina (osobe mlađe od 25 godina, osobe starije od 54 godine, dugotrajno nezaposlene osobe i osobe s invaliditetom) u Karlovačkoj županiji u turističko-ugostiteljskom sektoru kroz obrazovanje i stručno usavršavanje s ciljem integracije na tržištu rada.
Odlukom ministrice znanosti i obrazovanja od 20. srpnja 2018. g. imenovane su strukovne škole koje će biti regionalni centri kompetentnosti, u (pod)sektoru turizma i ugostiteljstva to je, između ostalih, Ugostiteljska škola Opatija, kojoj je Trgovačko-ugostiteljska škola, Karlovac škola partner.
Učenici su sudjelovali na brojnim natjecanjima, pri čemu treba posebno istaknuti rezultat učenika 4.C razreda, program turističko-hotelijerski komercijalist, čija dva tima su na natjecanju Inside Tourism, osvojili 1. i 3. mjesto! Radi se o natjecanju, na razini države, u rješavanju poslovnog slučaja namijenjenog učenicima četvrtih razreda srednjih škola turističkog, ugostiteljskog i ekonomskom usmjerenja. Sudjelovali smo i u organizaciji brojnih društvenih, kulturnih i humanitarnih manifestacija koje su bile organizirane u našem Gradu…

Uz sve to dan otvorenih vrata je prilika da se svi zainteresirani, a prvenstveno učenici završnih, osmih razreda i njihovi roditelji, sami uvjere i upoznaju s programima, objektima i opremljenošću Škole.

Radujemo se Vašem dolasku!