Na terasi školskog restorana „Pod starimi krovovi“ održan 19. Junior barmen cup

Autor: Administrator , 7. 6. 2018.

U četvrtak 7. lipnja 2018. g. Trgovačko-ugostiteljska škola, Karlovac organizirala je, već tradicionalno, Junior barmen cup natjecanje mladih barmena u dvije discipline: klasična priprema duge barske mješavine i slobodan stil. Ukupno 21 natjecatelj predstavljao je 12 škola iz isto toliko gradova iz gotovo svih dijelova Republike Hrvatske.

Kontinentalni dio Hrvatske predstavljali su natjecatelji iz Osijeka, Đakova, Virovitice, Zaboka, Zagreba, Karlovca, Siska i Topuskog pa sve do Korenice, Istru i Kvarner zastupala je škola iz Rovinja, dok su Dalmaciju predstavljale škole iz Splita i Sinja. U posljednji trenutak nastup su otkazale škole s otoka Raba i Visa.

Na natjecanju, koje je otvorila zamjenica župana Karlovačke županije gđa. Vesna Hajsan Dolinar, svi natjecatelji su pokazali zavidno umijeće, za što ih je brojna publika nagradila burnim pljeskom. Natjecatelji su uz pića koja je ocjenjivao stručni žiri pripremali i pića koja su podijeljena okupljenim posjetiteljima.

Prigodna priznanja najuspješnijim natjecateljima uručila je viša stručna savjetnica za turizam i ugostiteljstvo pri Agenciji za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih gđa. Monika Belle. Nakon završetka natjecanja nastavilo se druženje učenika, mentora, ravnatelja i ostalih uzvanika u školskom restoranu „Pod starimi krovovi“.

Dodajmo još da su u dopodnevnim satima u prostoru Škole održani sastanak Državnog povjerenstva (World Skills Croatia Gastro 2018.) i stručni skup iz Kataloga stručnog usavršavanja strukovnih nastavnika u sektoru Turizma i ugostiteljstva Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih.