Edukativne video reklame Udruge Zora

Autor: Administrator , 4. 4. 2018.

Udruga Zora iz Čakovca je u sklopu projekta „Aktivni mladi protiv nasilja“, u suradnji s učenicima srednjih škola u Čakovcu, snimila edukativne video reklame koje koriste kao edukativni alat u školama gdje vrše vršnjačku edukaciju o prevenciji govora mržnje i nasilja među mladima u srednjim školama.Teme edukativnih video reklama su: vršnjačko nasilje, nasilje u obitelji, nasilje u vezi, cyberbullying i podrška kome se obratiti ukoliko dođe do nasilja.

Udruga Zora provodi projekt „Aktivni mladi protiv nasilja“ u sklopu kojeg su mladi iz srednjih škola u Čakovcu prošli edukaciju za vršnjačke edukatore, sudjelovali na radionicama snimanja i izrade edukativnih video reklama gdje su zajedno s mentorima, učenicima 3. razreda Graditeljske škole Čakovec, smjera medijski tehničar, izradili edukativne video reklame koje koriste kao edukativni alat u školama gdje vrše vršnjačku edukaciju o prevenciji govora mržnje i nasilja među mladima u srednjim školama.

Mladi ne mogu sami riješiti problem vršnjačkog nasilja. Roditelji, nastavnici i stručnjaci mogu pomoći mladima u rješavanju njihovog problema. Nemojmo okretati glavu od vršnjačkog nasilja, nemojmo dozvoliti da ono ostavi posljedice na razvoj djece i mladih. Uočavanjem i sprečavanjem nasilja šaljemo mladima poruku da nam je njihova dobrobit važna i da živimo u društvu koje ne tolerira nasilje.

Udruga Zora je nevladina i neprofitna organizacija civilnog društva iz Čakovca predana promociji ljudskih prava i jednakih mogućnosti za sve, razvoju zajednice i poboljšavanju položaja socijalno isključenih skupina. Kroz aktivnu ulogu u zajednici potiče pozitivne društvene promjene koristeći zajedničke vrijednosti kao što su timski rad, profesionalnost i jednake mogućnosti.

Multidisciplinarnim pristupom škola, udruga, ustanova i mladih stvaraju održiv i efikasan edukativni program za mlade u svrhu stvaranja škola u zajednici s nultom tolerancijom na govor mržnje i nasilje.

Projekt “Aktivni mladi protiv nasilja” provodi udruga Zora s partnerima Graditeljskom školom Čakovec, Gimnazijom Josipa Slavenskog Čakovec, Ekonomskom i trgovačkom školom Čakovec, Gospodarskom školom Čakovec i Tehničkom školom Čakovec, Udrugom za rad s mladima Breza iz Osijeka, Centrom za kulturu Čakovec te Centrom za socijalnu skrb Čakovec s podružnicom Obiteljski centar Međimurske županije. Sufinanciraju ga Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva, Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku i Grad Čakovec.