NATJECANJE PRODAVAČA I KOMERCIJALISTA

Autor: Administrator , 5. 3. 2018.

MEĐUŽUPANIJSKO NATJECANJE PRODAVAČA U BJELOVARU I

ZAGREBU

Natjecanje Prodavači

28. veljače 2018. godine naše učenice Tea Priselac i Matea Šarić sudjelovale su na Međužupanijskom natjecanju za prodavače . Natjecanje je održano u Komercijalnoj i trgovačkoj školi u Bjelovaru . Uz Trgovačko-ugostiteljsku školu na natjecanju su još sudjelovale srednje škole iz Trgovačke škole Zagreb, Srednje škole Viktorovac, Srednje škole Novska, Srednje škola Glina, i Komercijalne i trgovačke škole Bjelovar.

Učenica Tea Priselac iz 3.b razreda ostvarila je 2.mjesto na Međužupanijskom natjecanju, dok je učenica Matea Šarić ostvarila 10. mjesto.

Mentori koji su pripremali učenike za natjecanje su Melanija Hodaj I Emanuel Cipurić.

Natjecanje Komercijalisti

01.ožujka 2018. Godine naši učenici iz 4.a razreda Veronka Car, Kristina Krivačić I Jean Bedić Lemić  sudjelovli su na Međužupanijskom natjecanju za komercijaliste. Natjecanje se je održalo u Trgovačkoj školi u Zagrebu. Uz  Trgovačko-ugostiteljsku školu na natjecanju su još sudjelovale srednje škole Ekonomska I trgovačka škola iz Čakovca, Gospodarska škola Varaždin, Komercijalna I trgovačka škola Bjelovar I Trgovačka škola Zagreb.

Učenici su rješavali zadatke u tročlanom timu. Zadatak se je sastojao od izračuna dvije predkalkulacije, izradbe ponude na engleskom jeziku, izradbe I izvedbe prezentacije u PowerPointu na hrvatskom i engleskom jeziku .

Cilj natjecanja bio je poticati učenike i njihove nastavnike u prenošenju, stjecanju i prezentaciji znanja, vještina i sposobnosti radi promicanja zanimanja i unapređivanja odgojno-obrazovnog rada u samoj struci, razvijati kreativnost, kritičko mišljenje i natjecateljski duh.

U jakoj konkurenciji naši učenici osvojili su 3.mjesto I time dokazali da se dugotrajan i dodatni  rad uvelike isplati.

Mentori koji su pripremali učenike za natjecanje su Ljerka Kambić I Emanuel Cipurić.

[DT1]