Obavijest HŽPP-a o kupnji karata za učenike koji koriste prijevoz vlakom

Autor: Administrator , 3. 10. 2016.

Iz HŽ Putnički prijevoz d.o.o. Odjela prodaje i marketinga stigla je sljedeća obavijest namijenjena učenicima koji ostvaruju i koriste pravo na su/financirani prijevoz vlakom temeljem Odluke Vlade, a koji kao i do sada, mogu učeničke pretplatne/priključne karte kupiti od 1. do 5. u mjesecu.

U dane do kupnje nove pretplatne karte, tj. do 5. u mjesecu (uključivo) učenici mogu koristiti mjesečnu pretplatnu kartu iz prošlog mjeseca. Nakon navedenog roka učenici iznimno mogu kupiti samo su/financirane mjesečne, polumjesečne, odnosno pojedinačne karte za dane pohađanja praktične nastave i vježbi te stručne prakse, uz obaveznu POTVRDU s upisanim danima obavljanja praktične nastave, vježbe ili stručne prakse u mjesecu.

Ako je učenik u periodu od 01. do 05. u mjesecu bolestan ili iz nekog drugog razloga spriječen osobno kupiti kartu, roditelj ili član uže obitelji uz predočenje valjane iskaznice, može kupiti prijevoznu kartu za učenika.

U svrhu izvršenja obaveze prema Ministarstvu znanosti obrazovanja i sporta prilikom kupnje sufinanciranih karata potreban je OIB učenika pa iz HŽPP-a apeliraju da učenici imaju kod sebe prilikom kupnje karte osobni dokument ili zdravstvenu iskaznicu iz koje je isti vidljiv.