Župan Karlovačke županije g. Ivan Vučić održao svečani prijam za najuspješnije učenike

Autor: Administrator , 4. 6. 2016.

U srijedu, 1. lipnja 2016. g. u prostoru Trgovačko-ugostiteljske škole, Karlovac je župan Karlovačke županije g. Ivan Vučić sa svojim suradnicima, zamjenicima g. Josipom Šafarom i g. Ivanom Banjavčićem i pročelnikom Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu, šport i informiranje g. Željkom Šančićem, upriličio svečani prijam za učenike osnovnih i srednjih škola koji su ove školske godine na državnoj razini osvojili jedno od prva tri mjesta, te njihove mentore i ravnatelje Škola. Prijemu je, kao predstavnik grada Karlovca, prisustvovao i predsjednik Gradskog vijeća ujedno i ravnatelj Gimnazije Karlovac, g. Damir Mandić.

O uspjesima, koje su ostvarili učenici osnovnih i srednjih škola s područja Karlovačke županije prvo je govorio županijski pročelnik g. Šančić koji je tom prilikom pročitao i imena svih učenika, njihovih mentora i škola iz kojih dolaze. Ukupno su 44 učenika ove školske godine ostvarili plasman na neko od prva tri mjesta na državnim natjecanjima.

Predsjednik Gradskog vijeća grada Karlovca, g. Mandić je čestitao učenicima na postignutim rezultatima, naglasivši kako čestitke zaslužuju i učenici koji su se plasirali na državno natjecanje i ostvarili plasman ispod trećeg mjesta, pri čemu je nekima malo nedostajalo do plasmana na treće, drugo ili možda čak i prvo mjesto. Posebno je istaknuo i odlične rezultate koje postižu strukovne škole.

Župan g. Ivan Vučić je rekao kako je ugodno iznenađen ovogodišnjim odličnim rezultatima, te da nije očekivao ovako veliki broj učenika. Naglasio je kako je ovo samo dokaz kako sva ulaganja u školstvo, kao i stipendije koje Karlovačka županija dodjeljuje učenicima i studentima već dugi niz godina, očito daju rezultate. Za sljedeću školsku godinu predvidjet će se i sredstva za nagrađivanje ovakvih rezultata.

U ime nagrađenih učenika, mentora i ravnatelja na prijamu se zahvalio predsjednik Aktiva ravnatelja srednjih škola Karlovačke županije, g. Mile Lulić, ravnatelj Tehničke škole, Karlovac.