Projekt "Zvijezda u školi"

Autor: Jasminka Brdar, 13. 4. 2016.

‘Zvijezda u školi’

7. 4. 2016. u okviru projekta „Zvijezda u školi“, u Trgovačko-ugostiteljskoj školi je održana radionica „Razgledavanje grada s turističkim vodičem“. Svoja znanja stečena kroz izvannastavnu aktivnost „Turistički vodiči“ grupi učenika iz različitih razreda prenio je bivši učenik Matija Žužinjak. Matija im ispričao kako treba voditi turiste u razgledavanju grada, zatim im je objasnio značaj Zvijezde i ulogu projekta „Zvijezda u školi“ u revitalizaciji jezgre grada Karlovca.

Nakon toga učenicima su podijeljeni planovi Zvijezde i materijali o pojedinim znamenitostima unutar Zvijezde. Učenici su se pripremili uz Matijine upute i nakon toga krenuli u razgledavanje grada. Svaki učenik prezentirao je grupi jednu znamenitost, povezujući znanja koja je tijekom obrazovanja stekao iz predmeta Povijest hrvatske kulturne baštine, Turističke geografije, stranih jezika, Marketinga u turizmu i dr. Učenici su za prve korake u turističkom vođenju dobili pljesak od grupe, a na kraju su nagrađeni tortom, koju su u obliku šesterokrake zvijezde pripremili učenici slastičarskog praktikuma naše škole. Tortu su sudionicima poslužili učenici iz praktikuma ugostiteljskog posluživanja.

Učenici su kroz ovaj projekt stekli dodatno samopouzdanje  i otkrili mogućnost turističkog vođenja kao buduće zanimanje ili kao dodatni izvor prihoda za vrijeme studija.

“Ova inovativna inicijativa je imala izniman utjecaj na lokalni stav prema kulturnoj baštini te ima potencijal za široku primjenu diljem Europe”, - See more at: http://www.karlovac.hr/grad/zvijezda-93/zvijezda-u-skoli-103/103#sthash.LTyhMlkL.dpuf