IZVRSNI REZULTATI UČENIKA NAŠE ŠKOLE NA REGIONALNOM "GASTRU"

Autor: Administrator , 12. 3. 2016.

Učenici Trgovačko-ugostiteljske škole, Karlovac osvojili četiri prva i jedno drugo mjesto.

U petak, 11. ožujka 2016. g. u Trgovačko-ugostiteljskoj školi Karlovac održano je natjecanja učenika ugostiteljsko-turističkih škola Republike Hrvatske, u obrazovnom sektoru za turizam i ugostiteljstvo, u 5 gastronomskih disciplina za I. regiju: Središnja Hrvatska (škole: Grada Zagreba, Zagrebačke županije, Krapinsko-zagorske  županije,  Sisačko-moslavačke  županije,  Karlovačke  županije,  Varaždinske županije i Međimurske županije).

Učenici su se natjecali u disciplinama: Pripremanje menija, Posluživanje menija, Pripremanje hladnoga slanoga izloška, Pripremanje hladnoga slatkoga izloška i Pripremanje barskih mješavina.

Naši učenici osvojili su četiri prva i jedno drugo mjesto. U 1. disciplini - Pripremanje menija 1. mjesto osvojila je  Ingrid Plantosar, mentor Igor Frketić, u 3. disciplini - Pripremanje hladnoga slanoga izloška najbolja je bila Matea Korenić, mentor Draženka Stanišić, u 4. disciplini 1. mjesto  - Pripremanje hladnoga slatkoga izloška osvojila je Monika Bišćan, mentor Irena Žgela, najbolja u 5. disciplini - Pripremanje barskih mješavina bila je Sandra Beketić, mentor Zdravko Mačečević. Ivan Smolčić osvojio je  2. mjesto u 2. disciplini - Posluživanje menija, mentor Zdenka Tomljanović.

Svi oni stekli su pravo sudjelovanja na državnom natjecanju, koje će od 25. do 28. travnja  2016. g. organizirati Srednja strukovna škola Makarska. Pravo sudjelovanja na državnom natjecanju imaju tri prvoplasirana učenika svake discipline,  osim u disciplini Pripremanje hladnoga slatkoga izloška u kojoj to vrijedi za dva prvoplasirana učenika.

Ispred Grada Karlovca natjecanje je u Trgovačko-ugostiteljskoj školi, Karlovac otvorila pročelnica UO za društvene djelatnosti gđa. Andreja Navijalić.

Završnoj svečanosti sa podjelom priznanja, koju smo u Domu HV Zrinski organizirali zajedno s Ekonomsko-turističkom školom koja je bila domaćin natjecanja u tri turističe discipline, prisustvovali su i predsjednik Gradskog vijeća Grada Karlovca g. Damir Mandić i zamjenik župana Karlovačke županije g. Ivan Banjavčić.

U provedbu natjecanja u drugoj disciplini Posluživanje menija uključili su se i djelatnici Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu, šport i informiranje na čelu s pročelnikom g. Željkom Šančićem, predstavnici grada Karlovca, članovi Školskog odbora Trgovačko-ugostiteljske škole i ravnatelji karlovačkih srednjih škola.

Uspješnom organizacijom natjecanja, koja je prošla bez ikakvih zastoja ili poteškoća i vrhunskim rezultatima naših natjecatelja, dostojno smo predstavili Školu, naš grad, odnosno cijelu Karlovačku županiju.

Svim našim učenicima i njihovim mentorima čestitam na ostvarenim rezultatima i želim puno uspjeha na državnom natjecanju.

Damir Pleša, dipl ing.