Trgovačko-ugostiteljska škola Karlovac

> Naslovnica

Matko Živčić srebrni na međunarodnom turniru "Croatia Open 2015" u kickboxingu

Autor: Administrator , 20. 12. 2015.

U nedjelju, 13. prosinca u Zagrebu je održan završni kickboxing turnir u 2015. godini: “Croatia Open 2015“ na kojem je Matko Živčić, učenik 3. A razreda zanimanja komercijalist u Trgovačko-ugostiteljskoj školi, Karlovac i član KBK „Tigar“ iz Karlovca osvojio srebrnu medalju.

Na turniru je nastupilo 550 natjecatelja iz osam država, a Matko se natjecao u kick light disciplini, kategoriji +94kg u juniorskoj konkurenciji. Iza ovog mladog sportaša, koji uz brojne sportske uspješno izvršava i svoje školske obaveze, je rezultatski vrlo uspješna sportska godina. Matko je bio pobjednik na brojnim natjecanjima na kojima je nastupio, u ožujku je osvojio naslov prvaka Hrvatske u disciplini light contact u juniorskoj konkurenciji, kategoriji +94kg, a sjajnu formu potvrdio je i u travnju u austrijskom Innsbrucku na Svjetskom kupu “Austrian Classic” gdje je, u istoj disciplini, osvojio brončanu medalju.

Nakon napornih i teških priprema koje su se odvijale cijelo ljeto, na Europskom prvenstvu u kickboxingu za kadete i juniore, održanom od 22. do 30. kolovoza u španjolskom San Sebastianu, kao član hrvatske reprezentacije osvojio je brončano odličje (usprkos lomu nosa zadobivenog u kvalifikacijskoj borbi), izgubivši polufinalnu borbu od kasnijeg pobjednika Irca Shaugnesseya.

Tijekom godine Matko je često putovao na treninge u Zagreb kod velikana ovog sporta Mirka Filipovića.

U ime svih djelatnika Trgovačko-ugostiteljske škole, Karlovac čestitam Matku na svim do sada postignutom rezultatima i želim mu još mnogo uspjeha na sportskom planu, a naravno i uspješan nastavak školovanja u našoj Školi.