GRAND GOURMET MAKARSKA 2015

Autor: Zdenka Tomljanović, 9. 11. 2015.

GRAND GOURMET 2015 Makarska

FESTIVAL I MEĐUNARODNO NATJECANJE KONOBARA, BARMENA I RESTORANA

od 3. 11 2015. u hotelu Meteor Makarska

Grand Gourmet 2015 je međunarodni šesterodnevni festival u sklopu kojega se odvijalo individualno međunarodno natjecanje konobara i barmena te međunarodno i hrvatsko natjecanje ugostiteljskih objekata kao timsko natjecanje konobar-kuhar.

Rezervirano je i posebno vrijeme za srednje škole – njihovu edukaciju i natjecanje.

Individualno natjecanje je zamišljeno kao mogućnost prezentacije osobnosti i kvalitete konobara, dok je posebnost timskog natjecanja zajednički rad kuhara koji priprema zadana jela za 4 osobe i konobara koji ista jela poslužuju.

Svaki dan festivala u jutarnjem dijelu bilo posvećeno predavanjima, edukacijama i treninzima, a u poslijepodnevnom dijelu natjecanjima i izložbama.

Glavni cilj projekta je promocija, edukacija i usavršavanje ugostiteljskih djelatnika, njihovih znanja i vještina ugostiteljske izvrsnosti kroz čitavu godinu.

Školsko natjecanje konobara sastojalo se u 3 etape; Prekrivanja konobarskog radnog stola, Slaganja platnenih ubrusa u određenom vremenu i Postavljanje stola za zadani menu koji se izvlačio.

Našu školu predstavljao je učenik Mario Hodak iz 3D razreda -zanimanje konobar i osvojio 3. mjesto–brončanu medalju u Postavljanju stola, mentorica Zdenka Tomljanović. Na prezentacijama i radionicama sudjelovala je i Evica Tropčić iz našeg Školskog Restorana Pod starimi krovovi.

Prisustvovali smo na edukacijama  Suvremeni trendovi u posluživanju, Festival kave „Latte art“, Čaj,Internet oglašavanje – Internetom do gostiju, Posluživanje vina, Dogotavljanje jela pred stolom gosta; juneći tartar biftek i rezanje pršuta.

« Ožujak 2024 »