COFFEE - CHOCO FESTIVAL - ZAGREB

Autor: Administrator , 20. 2. 2015.

Agencija Tvornica događaja organizira 4. Festival kave i čokolade – Zagreb Coffee & Chocofest koji se održao od 12. do 15. veljače 2015. u prostoru Hrvatskog društva likovnih umjetnika (HDLU) na Trgu žrtava fašizma u Zagrebu.

Izbor prostora HDLU-a (Džamija) za izdanje 2014 pokazao se kao pun pogodak: u 4 festivalska dana Zagreb Coffee & Chocofest posjetilo je preko 100 000 posjetitelja iz cijele regije. Uz 25 izlagača i preko 30 radionica, predavanja i cooking show programa, u ART programu nastupilo je i dvoje svjetskih umjetnika: Karen Eland (USA) i Saimir Strati (Albanija).

U gostima je bio Slovenac za kojeg kažu da je doktor za čokoladu – Gorazd Potočnik. On je slastičar, gastro blogger, konzultant, umjetnik, jedom riječju „ovisnik o čokoladi“. Na izložbi u Zagrebu predstavio je svoju kolekciju slika od čokolade pod nazivom „Moj čokoladni izgled okusa“. U gostima je bila i talijanka Monica Meschini, žena koja ima titulu Chocolate taster i Cocoa Expert, stručna suradnica jednog od najvećih svjetskih festivala čokolade Eurochocolate iz Perugie. Na ekskluzivnoj prezentaciji otkrila je  čokoladu od A do Z i napravila je pravo profesionalno kušanje čokolade.

Cilj festivala i dalje ostaje isti: predstavljanje najboljih hrvatskih i svjetskih čokolada i kava. Kroz različite promocije, prezentacije, radionice i prigodnu prodaju brojni hrvatski i strani proizvođači i uvoznici predstavit će najnovije trendove u gastronomiji i industriji kave i čokolade, umjetnici će na svoj način različitim tehnikama predstaviti sve čari čokoladnog artizma, a posjetitelji će i dalje moći uživati u brojnim edukativnim programima, cooking showu, prezentacijama proizvodnje i pripreme kave i čokolade, ekskluzivnoj kupnji proizvoda i na kraju nadamo se i dobroj zabavi...

Učenici 3.c,3.d i 3.e posjetili su u sklopu terenske nastave Coffee I Chocofestival,te aktivno sudjelovali u prezentaciji poznate slastičarne ‘Šarlota’. Učenici su postavljali pitanja, praktično sudjelovali i degustirali Šarlota kekse.

U slobodno vrijeme su razgledali centar grada Zagreba.