MAĐARSKI TJEDAN U KARLOVCU

Autor: Jasminka Brdar, 29. 3. 2013.

Predmet: U sklopu projekta M4S u Trgovačko-ugostiteljskoj školi Karlovac organizirana projektna aktivnost pod nazivom Mađarski tjedan u Karlovcu

U sklopu provedbe projekta Mode for Success - M4S, od 25. do 28. ožujka 2013. godine u Trgovačko-ugostiteljskoj školi Karlovac organiziran je tematski Mađarski tjedan.

Gosti iz strukovne škole István Széchenyi Commercial and Catering Vocational Secondary School Kaposvár, Tibor Keresztes-voditelj prakticne nastave-kuhar i Zoltán Malatinszky- profesor engleskog jezika, sa svojim učenicima, predstavili su prisutnima svoju zemlju, običaje, te kulturu stola.

Kroz navedenu projektnu aktivnost, u srijedu, 27. ožujka 2013. godine, u Trgovačko-ugostiteljskoj školi Karlovac održan je okrugli stol na temu Uloga predstavnika gospodarstva u kreiranju kurikuluma, odnosno na koji način strukovne škole prate aktualna gospodarska kretanja.

Na tematskom tjednu, te u radu okruglog stola sudjelovali su predstavnici partnera u projektu - Škole za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu Pula; Srednje škola Markantuna de Dominisa Rab, Srednje škole Zabok, Trgovačko-ugostiteljske škole, Turističke zajednice grada Karlovca i Karlovačke županije, te Hrvatske gospodarske komore -županijske komore Karlovac, kao i predstavnici županijskih i gradskih institucija te ostali dionici s kojima se strukovne škole iz područja turizma i ugostiteljstva susreću u svom djelovanju.

Okrugli stol održan je u kao jedna u nizu aktivnosti u sklopu provedbe projekta Modernizacija kurikuluma hrvatskih turističkih i ugostiteljskih strukovnih škola- Formula uspjeha (Mode for Success - M4S), sufinanciranog iz programa Instrumenta za pretpristupnu pomoć- IPA, komponente IV- Razvoj ljudskih resursa.

U okviru “Mađarskog tjedna” organiziran je posjet Karlovačkoj pivovari, nezaobilaznom subjektu turističke i ugostiteljske ponude grada domaćina.

Sudionici projekta posjetili su i jedan od najljepših malih obiteljskih hotela, hotel “Korana-Srakovčić”.