BOŽIĆ U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Ljiljana Šegavić, 20. 12. 2010.

Božić 2010.u našoj školi

Ovaj kršćanski blagdan u našoj školi obilježava se tradicionalno prigodnim ukrašavanjem i karitativnim aktivnostima za potrebe naših učenika, ali i za Hrvatski caritas. Puno truda ulažu naši učenici, vjeroučiteljica, pedagoginja, knjižničarka, teta Dragica, stručne učiteljice i suradnici u praktičnoj nastavi.

Ove godine, udruga  za psihosocijalnu pomoć „Izvor“, održala je radionicu za izradu prigodnih ukrasa i nakita s našim učenicima, a uz pomoć naše psihologinje Lane Cvitak. Svi ukrasi i nakit izrađeni su od prirodnih materijala (drvo, božikovina…) Dio nam je poslužio za ukrašavanje školskih prostora, dio su učenici uzeli za svoje potrebe, a dio ćemo prodati od 13.-23. 12. za potrebe Caritasa župe Presvetog Trojstva, a dio za naše potrebe. U ponudu smo uključili čestitke koje su izradili učenici zanimanja prodavač, kolače koje su izradili i ispekli naši slastičari, kuhari i konobari.

Na prijedlog patera Franje Tomašića, ideju o izložbi božićnih jaslica u izlozima u Radićevoj ulici smo vrlo rado prihvatili. Ovdje posebno ističemo zahvalnost učenici Ines Vukelić koja se odazvala našoj molbi da napravi plakat-jaslice za izlog naše škole. Vjerujemo da smo originalni u ideji, a ona je svojim talentom realizirala naše zamisli. Od srca joj hvala. Ideja jaslica proširila se i na izradu Nazareta i Betlehema u dvorištu naše škole. Zamisli su se množile, pa su gradovi oživjeli biblijskim scenskim prikazima, koncertima, humanitarnom prodajom. Uključio se grad Karlovac, osnovne škole Dragojla Jarnević i Braća Seljan, više udruga i grupa koje djeluju pri našim franjevcima. Naravno, tu su i brojni sponzori. Prikazi iz Nazareta odigrani su 16. prosinca. U  ustale dane bit će postavljene lutke u naravnoj veličini.

Osim toga, u školi je organizirano, na poticaj vjeroučiteljice Sabine Furač, prikupljanje hrane za zajednicu „Cenacolo“ Vrbovec. Zahvaljujemo svim učenicima koji su se odazvali akciji i svojim prinosom pomogli drugima.

Isto tako, prikupljana je odjeća za Dječji dom „Sv. Josip“ u Hrvatskom Leskovcu. Na naše veselje prikupljeno je dosta odjeće koja će svakako biti korisna djeci. Da je to doista tako uvjerili su nas njihovi osmjesi kada smo im to donijeli. Mi smo bili sretni što smo učinili nešto dobro i lijepo. s tom spoznajom, nadamo se da ćemo to i ponoviti.

Od srca hvala svima koji su sudjelovali i pomagali.

Na kraju zahvaljujemo svima , želimo radostan Božić i sve dobro u Novoj godini.

Ravnateljica Ljiljana Šegavić i djelatnici škole