Naša škola najbolja na 11. državnom natjecanju "Poslovni izazov" održanom u Poreču

Autor: Administrator , 22. 3. 2024.

U organizaciji Privatne gimnazije i ekonomske škole Katarina Zrinski, udruge Poduzetni i BIZ – Poduzetničkog inkubatora, pod visokim pokroviteljstvom Europskog parlamenta u Poreču je, od 20. do 21. ožujka 2024. g. održano državno natjecanje "Poslovni izazov". Našu Školu predstavljalo je 6 učenica 4.A razreda: Petra Tkalac, Petra Marojević, Juliana Črep, Ivona Grginčić, Sara Krznar i Antonela Opat koje su se na državno natjecanje plasirale na osnovu svojih rezultata sa Regionalnog natjecanja.

Od ukupno 46 sudionika iz cijele Hrvatske, naše učenice su, zajedno sa svojim timovima, postigle sljedeće rezultate:  1. mjesto - Antonela Opat, 2. mjesto - Juliana Črep i 4. mjesto - Sara Krznar. Tim rezultatima su se, zajedno sa svojim timovima, plasirane na medunarodno natjecanje koje će se održati također u Poreču krajem travnja.

Mentor učenicima bio je profesor Emanuel Cipurić.

Poslovni izazov višednevno je natjecanje u poduzetništvu za učenike srednjih škola. Natjecanje se dijeli na četiri regionalna, jedno nacionalno i jedno međunarodno natjecanje, a održava se od 2013. godine. Osmišljeno je s ciljem razvoja poduzetničkih kompetencija kod mladih, a prezentirane ideje iz godine u godinu pokazuju sve veći interes mladih za razvoj u poduzetničkom smjeru. Na međunarodnom natjecanju Poslovni izazov zapadnog Balkana pridružuju se i ostali natjecatelji iz regije (Srbija, Crna Gora i Bosna i Hercegovina).

Nakon ocjenjivanja timskog zadatka stručni žiri je pohvalio sve učenike za izvrsno odrađene zadatke.

Iznimno smo ponosni na naše učenice koje su pokazale zavidno znanje iz područja poduzetništva, prezentacijskih vještina, liderstva, inovacija i financija. Odlični rezultati koje su ostvarile učinili su Trgovačko-ugostiteljsku školu, Karlovac, po broju učenika koji su se plasirani na međunarodno natjecanje, jednom od najuspješnijih škola na ovom natjecanju. Učenice su na natjecanju pratili prof. Adriana Acketa i Emanuel Cipurić.

Priloženi dokumenti:
1711100571026[1].jpg (506.70 KB)