Održana svečana adventska večera "U zagrljaj Božiću..."

Autor: Administrator , 25. 11. 2022.

U iščekivanju najljepšeg vremena u godini, uoči prve nedjelje došašća, u četvrtak, 24. studenog 2022. g. s početkom u 18 h, u Školskom praktikumu "Pod starimi krovovi" priređena je svečana adventska večera "U zagrljaj Božiću...".

Organizacijom ovog događaja, na jedan poseban i drugačiji način, prikazali smo umijeća učenika i djelatnika Trgovačko-ugostiteljske škole, Karlovac, s naglaskom na vještine i kompetencije koje učenici tijekom svog srednjoškolskog obrazovanja usvajaju.

Prije samog početka večere, molitvu za blagoslov hrane predvodili su dekan karlovačkog dekanata i župnik župe Presvetog Srca Isusova prečasni Dražen Karačić i svećenik u miru mons. Ferdinand Vražić.

Osjećaju veselja i radosti uvelike je pridonijela Lucija Klarić, studentica 5. godine Pjevanja na Muzičkoj akademiji u Zagrebu koja je tijekom večeri, uz pratnju svojega oca Marijana, otpjevala nekoliko svima poznatih pjesama.

Na kraju večeri, mladim konobarima, kuharima i slastičarima te njihovim mentorima, obratili su se ravnatelj Škole Damir Pleša i županica Karlovačke županije Martina Furdek-Hajdin koja je svojim dolaskom dodatno uveličala ovaj događaj. Oboje su istaknuli i pohvalili angažman učenika i njihovih mentora, pri čemu je posebno impozantan bio sinkronizirani rad učenika, te cjelokupnu organizaciju ove svečanosti, od uređenja interijera do posebno lijepe, za ovu prigodu kreirane dekoracije hrane, ali što je još bitnije i njenog okusa.

Večeri koja je protekla u jednom izuzetno opuštenom i ugodnom raspoloženju prisustvovali su čelnici brojnih gradskih i županijskih institucija. Među uzvanicima su se tako našli i pročelnica Upravnog odjela za školstvo Karlovačke županije Marija Šćulac, pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti grada Karlovca Draženka Sila-Ljubenko, direktor Turističke zajednice Karlovačke županije Željko Fanjak, direktorica Turističke zajednice grada Karlovca Marina Burić, Ivana Prahović direktorica Tiskare Pečarić & Radočaj koji su za ovu prigodu tiskali posebno svečane meni-karte, predsjednik Obrtničke komore Karlovačke županije Mladen Puškarić, savjetnik ravnatelja Javne ustanove Regionalne razvojne agencije Karlovačke županije Zoran Lukšić, zatim Andrea Lešćanec predstavnica Udruge vinogradara i vinara koji su za ovu priliku donirali vina koja su posluživana uz slijedove hrane, predsjednice Vijeća roditelja i Školskog odbora, Ivanka Brezović i Sonja Vukelić te drugi gosti i predstavnici Škole.

Zajednički zaključak svih okupljenih je kako od sljedeće godine organizacija ovakvog događaja treba postati tradicionalna!