Na terasi školskog praktikuma "Pod starimi krovovi" održan 23. Junior barmen cupp

Autor: Administrator , 27. 5. 2022.

U petak 27. svibnja 2022. g. Trgovačko-ugostiteljska škola, Karlovac organizirala je, već tradicionalni, 23. Junior barmen cup, natjecanje mladih barmena u dvije discipline: klasična priprema duge barske mješavine i slobodan stil. Nastupio je ukupno 21 natjecatelj, 20 ih je predstavljalo 11 škola iz isto toliko gradova diljem Republike Hrvatske (Osijeka, po prvi puta Vukovara, Virovitice, Velike Gorice, Zaboka, Zagreba, Topuskog, Karlovca, Pule, Opatije i Raba), dok je, također po prvi puta, nastupio i predstavnik Višje strokovne šole za gostinstvo, velnes in turizem Bled iz susjedne nam Republike Slovenije.

Prije samog početka natjecanja, prisutnim natjecateljima i posjetiteljima, prigodno su se obratili ravnatelj Škole g. Damir Pleša i gradonačelnik grada Karlovca g. Damir Mandić, koji je i otvorio natjecanje. Samom natjecanju prisustvovala je i viša stručna savjetnica za turizam i ugostiteljstvo pri Agenciji za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih gđa Monika Belle. Svi natjecatelji su pokazali zavidno umijeće, za što ih je brojna publika nagradila burnim pljeskom. Pored pića koja je ocjenjivao stručni žiri natjecatelji su pripremali i pića koja su podijeljena okupljenim posjetiteljima.

Nakon završetka natjecanja prigodna priznanja najuspješnijim natjecateljima u prostoru školskog praktikuma "Pod starimi krovovi" uručio je ravnatelj Škole g. Damir Pleša. Od predstavnika Trgovačko-ugostiteljske škole, Karlovac nagradu za najbolji stručni rad osvojila je Ernelija Zarifović, dok je Leut Brnadić osvojio 3. mjesto u disciplini klasična priprema duge barske mješavine (Long drink).

Dodajmo još kako je dan ranije u poslijepodnevnim satima u prostoru Škole održan stručni skup iz Kataloga stručnog usavršavanja strukovnih nastavnika u sektoru Turizma i ugostiteljstva Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, nakon čega se nastavilo druženje učenika, mentora, ravnatelja i ostalih uzvanika na terasi školskog praktikuma "Pod starimi krovovi".