29.02.2024. novi smjer Trgovačko- ugostiteljske škole Karlovac, Tehničar posluživanja, posjetio je KIM Mljekaru Karlovac d.o.o.

Autor: Jelena Pavlić, 26. 4. 2024.

Naš novi smjer Tehničar posluživanja posjetio je Karlovačku mljekaru KIM uz vodstvo profesorice Melanije Hodalj.

Učenici su  upoznali način rada industrije i naučili mnogo zanimljivih činjenica.

Tekst osvrta jedne od učenica pročtajte u nastavku...

Na dolasku nas je srdačno dočekala i uvela u Mljekaru direktorica proizvodnje Nevenka Krčmar.
Na ulazu smo zapazili razne plastične boce koje tvrtka sama proizvodi.
Za početak, ulazimo u salu za sastanke gdje su nas dočekali artikli koje svakodnevno primjećujemo na policama trgovina. Ispunili smo obrasce, okusili razne ponuđene proizvode, obukli sigurnosna odjela u skladu s propisima HACCAP-a i uputili se prema pogonima tvrtke KIM.
Svaki radnik prije ulaska ima najvažniji zadatak, a to je pranje ruku. U pogonima smo mogli zapaziti razne strojeve i opremu koja se koristi u mljekarama za proizvodnju, obradu i pakiranje mliječnih proizvoda. Strojevi poput pasterizatora, homogenizatora, separatora te strojeva i sirovina koje služe za proizvodnju plastičnih boca koje smo vidjeli na početku obilaska koje nam je detaljnije objasnila gđa Neveka Krčmar. Pogledali smo i odjel za punjenje mliječnih proizvoda u ambalažu, prostorije za hlađenje te prostorije za pranje i čišćenje. Za kraj prolazimo kroz skladište Mljekare gdje se prenose kutije i palete gotovih proizvoda koji će u međuvremenu biti distribuirani na našem i stranom tržištu, kao i skladište repro materijala.“

Priloženi dokumenti:
slika_2_posjet_KIM-u.jpg (287.01 KB)