Na terasi Aquatike održan 24. Junior barmen cup!

Autor: Administrator , 2. 6. 2023.

U petak 2. lipnja 2023. g. Trgovačko-ugostiteljska škola, Karlovac organizirala je, već tradicionalno, Junior barmen cup natjecanje mladih barmena u dvije discipline: klasična priprema duge barske mješavine i slobodan stil. Ukupno 18 natjecatelja (s time da je jedna natjecateljica nastupila u obje discipline) predstavljali su 8 škola iz isto toliko gradova Republike Hrvatske (Varaždin, Zagreb, Zabok, Topusko, Opatija, Karlovac, otoci Krk i Rab) te 1 škole iz inozemstva (Bled, Republika Slovenija).

Na natjecanju su postignuti sljedeći rezultati:

Najbolji stručni rad
1. Anastazija Lekić (Višja strokovna šola za gostinstvo, velnes in turizem Bled, Slovenija)
2. Valentina Žgela (Trgovačko-ugostiteljska škola, Karlovac)
3. Timotej Gudek (Srednja škola Zabok)

Duga barska mješavina (Long drink)
1. Barbara Anić (Ugostiteljsko - turističko učilište Zagreb)
2. Nuša Mavrič (Višja strokovna šola za gostinstvo, velnes in turizem Bled, Slovenija)
3. Marta Dumičić (Srednja škola Markantuna de Dominisa Rab)

Slobodan stil (Flair)
1. Leon Ratković (Ugostiteljsko - turističko učilište Zagreb)
2. Anica Poplašen (Srednja škola Topusko)
3. -------

Nagrada publike
1. Larisa Džebić (Srednja škola Hrvatski kralj Zvonimir, Krk)
2. Stella Tomić (Ugostiteljska škola Opatija)
3. Ana Gojšić (Trgovačko-ugostiteljska škola, Karlovac)

Najbolja kreacija  -  Andrija Šopec Kuzminski (Ugostiteljsko-turističko učilište Zagreb)

Najbolja dekoracija  -  Tihana Dreven (Gospodarska škola Varaždin)

Aplaus publike  -  Hrvoje Babić (Trgovačko-ugostiteljska škola, Karlovac)

Natjecatelji su uz pića koja je ocjenjivao stručni žiri pripremali i pića koja su podijeljena okupljenim posjetiteljima.

Nakon završetka natjecanja, a prije podjele priznanja najuspješnijim natjecateljima, uslijedio je obilazak Aquatike - najvećeg slatkovodnog akvarija u ovom dijelu Europe. Po završetku svih aktivnosti nastavilo se druženje učenika, mentora, ravnatelja i ostalih uzvanika.

Dodajmo još samo da je dan ranije, u popodnevnim satima u prostoru Škole, održan stručni skup iz Kataloga stručnog usavršavanja strukovnih nastavnika u sektoru Turizma i ugostiteljstva Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih kojemu su prisustvovala 32 sudionika.